top of page
dreamstime_xl_9620961.jpg

 LUXUSNÍ 3*  UBYTOVÁNÍ VE
4 TYPECH POKOJŮ

TŘEBOŇ A MY

Náš hotel najdete jen pár kroků od historického centra města Třeboň.


Město Třeboň, ležící v malebné jihočeské krajině, oplývá jedinečným kouzlem a historickým půvabem. Jeho středověké jádro obklopují malebné rybníky, které dodávají městu nezapomenutelný ráz. Třeboňský zámek s parkem je skvělým příkladem renesanční architektury, která láká návštěvníky k procházkám mezi historickými zákoutími.

VÍTEJTE V TŘEBONI, VÍTEJTE U NÁS

Co můžete V TŘEBONI dělat?

Pro milovníky přírody a relaxace nabízí Třeboň bohaté možnosti. Okolní rybníky a rybniční soustava tvoří jedinečné ekosystémy, které lákají ptactvo a poskytují návštěvníkům příležitost k odpočinku a sledování zvířecího života. Procházky po hrázích rybníků nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Neméně významnou součástí Třeboně jsou lázně, které svou léčivou vodou lákají návštěvníky hledající relaxaci a oživení. Třeboňské lázně se pyšní tradicí, která sahá až do středověku, a poskytují moderní wellness služby v historickém prostředí.

Celkově lze Třeboň považovat za jedinečné místo spojující historii, přírodu a relaxaci, což z něj činí atraktivní destinaci pro každého, kdo touží po pohodovém pobytu v srdci krásné jihočeské krajiny.

dreamstime_m_293304130.jpg
Státní zámek Třeboň

Neodmyslitelnou součástí Třeboně je honosný renesanční zámek, rozkládající se na jihozápadní straně historického centra města. Zámek byl sídlem posledního Rožmberka Petra Voka.

a64000bc-e0d3-4647-8423-a6af17fdd978.JPG

Stará radnice patří mezi nejvýznamnější objekty na třeboňském náměstí. Vznikla r. 1562 přestavbou dvou shořelých sousedních domů Vlachem Jakubem Cornbellem. Z věže se Vám naskytne jedničný výhled na historické jádro města i okolní krajinu.

Stará radnice
s věží
Pivovar
Regent 

Při jižní straně centra města se nachází areál třeboňského pivovaru s honosnými budovami, pocházejícími většinou z druhé poloviny 19. století. Pivo Regent se vaří tradiční technologií, k výrobě se používá výhradně přírodních surovin.

dreamstime_m_262951348.jpg
Schwarzen-berská
hrobka 

Hrobka rodu Schwarzenbergů. Je to dvoupodlažní budova nad půdorysem pravidelného osmiúhelníku v novogotickém slohu s monumentálním dvouramenným schodištěm a předsunutou věží na severní straně.

IMG_3144.HEIC
164811e7-0fc7-46bd-97db-dd57eb854a9b.JPG
Dům Štěpánka Netolického

V současné době je zde muzeum a jedná se o centrum třeboňského rybníkářského dědictví.

dreamstime_xl_83700547.jpg
RYBNÍK ROŽMBERK A RYBNÍK SVĚT

Rybník Rožmberk je nejen největším třeboňským rybníkem, ale také největším českým rybníkem, a je proto někdy nazýván „Jihočeským mořem“. Rybníkem protéká řeka Lužnice.

 

Rybník Svět s rozlohou 200 hektarů je desátý největší rybník v Jihočeském kraji a čtrnáctý v celé České republice. Nachází na jižním okraji města Třeboně a jeho historie je vázána na samo město.

Kontakt
bottom of page